Hodnoty a zásady + Desatero pro rodiče

CÍLE A HODNOTY

Nejefektivnější výukový systém fotbalových dovedností. Budovat sebedůvěru, vychovávat kreativní hráče a dobré občany mimo něj.

V rámci trénování udělat tuto hru zábavnou, zkombinovat pozitivní tréninkové prostředí s tréninky plných výzev, a tím vytvořit vnitřní motivaci, která vyústí v efektivní učení.

Učit dobrý postoj ke sportu a respekt ke všem. Trénink, který rozvíjí silný férový charakter na hřišti i mimo něj.

Hodnota vítězství, ale ne více, než dovednosti, úsilí a osobní zlepšení. Obzvláště ve "formujícím věku" ( 6-12 let), soustředění na dlouhodobý rozvoj, ne výsledky v krátké době.

ZÁSADY

Dovednosti jsou základem, na kterém mohou být postaveny všechny ostatní části.

Zlatý věk učení se dovednostem: 7-11 let

Výtečnost vyžaduje úsilí a plánovaná, promýšlená cvičení se zvyšující se náročností.

Týmový úspěch záleží na dovednostech individuálních a malé skupiny.

Využití hvězd jako vzoru.

ROZVOJ HRÁČE

Ovládání míče, zpracování a přihrávání, pohyb 1na1, rychlost, zakončení, skupinová hra

Vypilováním dovedností pomocí opakováním (psychické, fyzické, taktické)

ZÁKLADNÍ DOVEDNOSTI

První dotek, Přihrávání, Vedení ( běh s míčem), Ztlumení, Pressing, Finální přihrávka, Zakončení

Desatero pro rodiče a fanoušky

FOTBAL má dětem přinášet radost, zábavu, kontakt s kamarády. Má děti naučit nejen vědět, co je to fair-play, hrát v jeho duchu, ale také se fair play chovat. Učí děti spolupráci, radosti ze společného úspěchu i podpory kamarádů, když se nedaří. Fotbal má být pro děti kvalitní náplní jejich volného času. Ne vždy však fotbal dětem přináší jmenované aspekty. Mnohdy za to mohou dospělí, kteří je při prvních fotbalových krůčcích vedou. Rodiče i trenéři často vyvíjí na malé hráče a hráčky enormní tlak doprovázený agresivním i vulgárním chováním. Důsledkem toho se ze sportu, který má přinášet radost a úsměv, stává povinnost přinášející smutek a slzy.

KODEX SLUŠNÉHO RODIČE

1. Chci, aby se mé dítě vracelo ze zápasů i tréninků s úsměvem a chutí do dalšího sportování.

2. Já i mé dítě jsme jeden tým, který vždy drží spolu, a to i ve chvílích, kdy se nedaří.

3. Nikdy nenadávám malým fotbalistům a fotbalistkám.

4. Vždycky respektuji rozhodnutí trenéra nebo rozhodčího.

5. Po zápase si klidně podám ruce s rodiči z druhého týmu.

6. Nezáleží na tom, zda mé dítě bude hrát za reprezentaci, nebo si kope jen pro radost. Mým přáním je, aby se fotbal a sportování obecně stali nedílnou součástí jeho života.

Vytvořeno službou Webnode